Results 1 to 1 of 1
    Lightly Toasted lequebecfume's Avatar

Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0

0 Not allowed! Not allowed!

Red face Joss Stone: Marihuana pomáhá

Joss Stone: Marihuana pomáhá

Autor: METRO Pátek, 29 Leden 2010 10:29

Držitelka čtyř platinových desek je zapřisáhlou vegetariánkou Tvrd*, že nejzaj*mavějš* lidi potkává na palubě letadla Za největš* dar, který kdy dostala, považuje svůj hlas

Joss Stone se stala popovou hvězdou, když ve čtrnácti vyhrála British talent show. Nyn* tato dvaadvacetiletá držitelka čtyř platinových desek a držitelka ceny Grammy patř* k nejbohatš*m lidem na britských ostrovech, a to ani nedokončila středn* školu. Ale ve svém rodném městě Exeteru je o n* stále slyšet. Podporuje m*stn* charitu, pomáhá mladým umělcům a propaguje marihuanu a vegetariánstv*.

Jsou televizn* soutěže hledaj*c* talentované umělce nejlepš* cestou, jak objevit někoho opravdu talentovaného?

Je to dobrá cesta, nic proti n* nemám. Ale hledat umělce někde venku, třeba na koncertech, je mnohem lepš*. V televizi najdete sp*š dobrého exhibicionistu než hudebn*ka. Je to uměle vytvořený umělec.

Jednou z vašich vášn* je také podpora mladých talentů. Co pro ně konkrétně děláte?

Moje matka provozuje v Exeteru hudebn* klub. Ten podnik se jmenuje Mama Stone’s, no a já j* s t*m zkrátka pomáhám. V tom klubu hraje každý den naživo nějaká mladá kapela. Je to skvělý způsob, jak se přiučit věcem souvisej*c*m s podnikán*m, nav*c vystupujete před skutečným publikem, a ne v nějakém televizn*m studiu. Už jsme objevili výborného mladého zpěváka, jmenuje se Lee Coleman. Původně měl vystupovat jen jako kytarista, pak se ale zjistilo, že má také úžasný hlas. Rozhodně o něm ještě bude hodně slyšet.

Podporujete kampaň za legalizaci marihuany Tax Cannabis. Nemysl*te, že to může m*t spoustu nežádouc*ch efektů?

Marihuana má spousty léčebných účinků a pomáhá mnoha lidem. Je to rostlina, která má široké uplatněn*. Co na tom může být špatného, když tolerujeme tabák a alkohol? Ignorován* prospěšnosti marihuany je zločinné. Ale my radši lp*me na starých předsudc*ch, což je blbost. A kdykoli pak o tom s lidmi hovoř*m, tak se na mě akorát naštvou.

A vy sama marihuanu kouř*te?

Ne, já ji nepotřebuji. Ale nechápu smysl zakazován* rostliny, která pomáhá léčit nemocné lidi, jen proto, že vám zlepšuje náladu.

Joss Stone Spolupracovala s: jazzovým klav*ristou Herbie Hancockem bluesmanem Jonny Langem britským zpěvákem Lemarem

Je vám dvaadvacet, většina lid* ve vašem věku už dokončuje vysokou. Nechyb* vám to? Nebo se vzděláváte sama?

Ano, vzdělávám se sama. Použ*vám selský rozum, ale nejsem moc sečtělá. Ale chci se dál vzdělávat a jednou bych také ráda chodila na vysokou školu. Dř*ve jsem o tom vůbec neuvažovala a na univerzitu jsem nechtěla. Ale v tomto ohledu je nesmyslné se nějak přemáhat.

Stala jste se tvář* nové kampaně PETA, která hlásá vegetariánskou revoluci.

A také jste byla zvolena nejv*c sexy světovou vegetariánkou. Copak nestač* jen přestat nosit kožichy?

Vegetariánský způsob života je pro mě moc důležitý, ale nikdy nebudu nikoho odsuzovat za to, že j* maso.

Ráda bych jen lidi vyzvala, aby se zv*řaty zacházeli co možná nejhumánněji. Ale neberu argument typu, že potřebujeme j*st maso. Pod*vejte se na mě. Za celý svůj život jsem nesnědla ani ždibec masa nebo ryby.

Většina dvaadvacetiletých lid* stahuje hudbu z internetu. Máte je za to ráda, nebo je za to naopak nenávid*te?

Nevad* mi, že to dělaj*. Na čem zálež*, je to, že poslouchaj* moji hudbu. Nelegáln* stahován* dosáhlo takového stupně, že beru téměř jako kompliment, když za moji hudbu někdo zaplat*. Ř*kám si pak, jé, to je od něj milé.

Už jste spolupracovala téměř se všemi známými umělci. Nestalo se vám někdy, že by to zapř*činilo ztrátu vaš* hudebn* identity?

Nikdy. Mám svou vlastn* a přesně v*m, kde stoj*m. Miluji hip hop, folkovou hudbu, muziku z 50. a 60. let, dokonce i country. Ale pro mé producenty by bylo určitě lepš*, kdybych se zabydlela jen v jednom stylu.

Právě jste vydala novou desku s názvem Colour Me Free. Odkud berete nové hudebn* nápady?

Pozorně sleduji každého, s kým se setkám. Obvykle potkám ty nejzaj*mavějš* lidi na palubě letadla. Nedávno jsem seděla vedle postarš*ho gentlemana, který žije se svou manželkou už padesát let. Řekl mi, že je pro něj stále extrémně atraktivn*. Ráda bych na tom byla ve stář* podobně.

Dotazn*k Co vám hraje v iPodu? Žádný nemám. Jakou nejlepš* radu jste kdy dostala? Melissa Etheridgeová mi řekla: Dělej jen to, do čeho dáš srdce. Pokud se mi něco nezdá, nedělám to. Z jakého dárku jste kdy měla největš* radost? Ze svého hlasu. Jaká je vaše nejobl*benějš* kniha? Moc často nečtu, ale Paměti gejši se mi moc l*bily. Kdybyste si mohla vz*t na opuštěný ostrov jen jednu věc, která by to byla? Můj telefon. Jakého člověka nejv*c obdivujete? Svoje rodiče. Jaký vtip vás vždy spolehlivě rozesměje? Já se směju pořád. Vaše hř*šné potěšen*? Půllitr dobrého piva.

„Beru téměř jako kompliment, když za moji hudbu někdo zaplat*.“

http://www.metro.cz/zpravy/rozhovory...rihuana-pomaha

LEQ
    Legalizovat, regulovat, vzdělávat a maedicate
    Last edited by lequebecfume; 02-23-2010 at 08:11 AM.
    Léglaliser, Règlementé, Éduquer et Soigner

Liberé Marc Emery de prison dans l'état de Georgia puis retouner lui au Canada pour server son temps pas loin de son èpouse Jodie

One Compassionate Act per Day